31.10.09

Ömrü Laklakla Geçen Erkekler


Çok konuşan erkeklere sinir oluyorum aynı erkeklerin çok konuşan kadınlara sinir olduğu gibi.Hadi kadınlar çok konuşur onlarda normal hale gelmiş bi durum fakat erkek adam neden dır dır dır konuşur anlamıyorum.Buara neyin sendromunu geçiriyorsam artık herşey batmaya başladı özellikle de erkeklere dair herşey.İş yerinde bi abimiz var (Allah kimseyi böyle boş konuşan bir erkekle karşılaştırmasın) maşallah adamın çenesi bir düşüyor ne işimi yapabiliyorum ne konusmasından bişey anlıyorum.2 lafından biri 'akademi mezunu adamım ben.' der durur.
Bu akademi öyle bi akademiymiş ki yemek yapmasından tutun kız tavlamaya kadar herşeyi akademiye bağlıyor abimiz.

Geçen gün konuşurken ben türk kızıyla evlenmem dedi.Neymiş, türk kızlarıyla baş edilmezmiş, türk kızları çok kaprisliymiş, türk kızı çekilmezmiş..Sanki adam ömrü hayatında bi yabancı kızla birlikte olmuş da kıyaslama yapar gibi gavur kızlar hakkında çatır çatır konuşuyor.Sonra kafasında birsürü senaryolar kurup anlatır.Arada 'yaa bilmiyomusun sen?' gibi cümlelerle senaryosunu destekler.Halbuki kendininde bi halt bildiği yoktur.

Tepem attı vallahi.Gelmiş 40 yaşına kızlar yüzüne bile bakmıyo ama o türk kızlarına kulp takıp işin içinden öyle çıkamyı tercih ediyo..egosunu anca öyle tatmin ediyor.Bugünde gelmiş yokmu akraban yada çevrende üniverste mezunu akıllı bi bayan demezmi!Haydi buyur burdan yak bakalım..Bazen konuşmalarına kulak misafiri oluyorum..muhabbet kadın-kız muhabbetini geçmiyo.Siyasetten bile konuşsalar o konuyu öyle bi kadına kıza getiriyolar ki aklım hayalim almıyo.Kırkından sonra azanı teneşir paklarmış.bununkide o hesap.

Böyle insanlara konuşma limiti verilse!! mesela günde şukadar saat konusacaksın, ona göre değerlendir zamanını,konusmalarına dikkat et, az ve öz konuş gibi bir sınır koyulmalı.
Az konuş çok çalış, söz gümüşse sükut altındır, boş teneke çok ses yapar..vs gibi atasözleri böyle tavuk gibi vik vik eden ne dediğini bilmeyenler için yazılmıştır kesin.

...Acaba evde kalmış erkeklerin mi çenesi düşüyor?
Hep kız muhabbeti yapıyolar.Belli bi yaştan sonra helal süt emmiş kız avına çıkıyorlar.Kolay kolay da beğenmiyolar.

Kadınlar en çok eşleriyle muhabbet etmekten zevk alırlar aslında..helede erkek, boş konuşmayıp dinlemeyi biliyorsa.Çünkü kadınlar dinlemeyi severler.Çok konuşan her erkek boş konuşuyor demiyorum elbette ama çok konuşmak karşı tarafı düşünmeden boşboğazlık etmektir.İnsanı çileden çıkarır.
Biyerde okumuştum "çok konuşan kişi zihninde oluşturduğu boş sofralara oturup her defasında aç kalmaya mahkum olur." diye.
İnsan başkalarına da konuşma hakkı vermeli, arasıra susup karşı tarafıda dinlemeli, karşındakinin kafasınıda şişirmemek gerekir dimi!!Az ve öz konuşan erkek makbuldür bence.

...buarada resim bana çok ilginç ve güzel geldi.hatta şuanki ruh halime çok uygun düştü.)

14 yorum:

Recep Hilmi Tufan dedi ki...

Akademi bitirmiş de adam olamamış demek ki...

Adsız dedi ki...

umarım arka profildeki adama uygun düşen kimse olmamıştır onu yazmamışsın :P :D

absalom dedi ki...

resim şahaneymiş :))
çok tanıdık geldi nedense.

o akademi nereymiş bi öğreniversene karamel.
gitmek lazım.

:))

KaRaMeL dedi ki...

Recep Hilmi Tufan...:evet aynen hatta akademi hiç yaramamış abimize:)


vecihi...:o abi işte.okadar anlattım sinir olduğumu anlamış olman lazımdı:p:P


absalom...:dimi ama ..almanyada okumus cnm hemde 2 tane akademi bitirmiş valla.sen bitisen emınım alim olurdun başımızda:p

victor van dort dedi ki...

akademiye benimde gidesim geldi. sırf her lafın sonunda akademi bitirmiş adamım ben diyebilmek için:)

KaRaMeL dedi ki...

victor van dort...:nedense herkese çok cazip geliyo akademi mezunu olmak.hadı bakalım hayırlsı:)

Adsız dedi ki...

bende çok konuşandan nefret ederim. biraz susta adam sansınlar. erkek dediğin biraz ağır başlı olur. orda kadın dinlemeyi sever demissin bence kadın dinlenmeyi sever olmalı. yalnız işin ilginç taradı kızları anlamakta zor. yeri zmanında konuşursun az konuştu olur çok konuşur boş teneke olur. şaşırdık valla :))

mehbup dedi ki...

İyi bayramlar..

beyaz mendil dedi ki...

Akademi bitirmek ile övünenler okusun:)))Adam olunmuyormuş,tabi ki herkes için geçerli değil.Sevgiler

StummScream dedi ki...

Yalnız kalmış belli ki çenesine vurmuş ama o akademi yüzünden yalnız kalmaya devam edeceği kesin =D

Adsız dedi ki...

ah o kadar cok ki geveze erkek !
muzdarasyondandır bu cigligim ;)

KaRaMeL dedi ki...

:) ahh ki ne ah

sürüden ayrılan koyun dedi ki...

eğer yapabiliyorsan bu tarz konuşan erkeklerin eline vereceksin kürdanı, sonra odanın köşesini işaret parmağınla gösterip "git kenarda bokunu kurcala" diyeceksin.
bu cümleden sonra içini tuhaf bir huzur kaplayacak.

KaRaMeL dedi ki...

ahahah:d yorumunu okurken bile huzur kapladı içim:) deniycemm:p