4.11.11

uzun dönem dedik sonra yok kısa olsun dedik, bedelli diyemedik ama sonunda asker dedik.

‎Her insan kendi hayatının başrol oyuncusu olmalı.' imiş.Geçen gün the holiday filmini izlerken orda bir yaşlı amcayla  Kate Winslet konuşurken yaşlı amca söylemişti bu sözü. Evet hayatıma giren kişileri kendim seçer, istemediklerimi de kendim çıkartırım hatta onlara kendim rol veririm hatta ve hatta istemediğim kişilere de kendım yol veririm demek isterdim cidden.Bana öyle bi rol verilmiş ki yaşıyorum yaşıyorum bi anlam veremiyorum..

Sevgilim askere gidecek ..o giderken yüreğimide onunla göndericem..sayılı gün çabuk geçer demeyin geçmiyor çünkü.Şimdi kafam rahat, çünkü sadece bir telefon kadar uzağımda..İstediğim her an olan biteni anlatabiliyorum.derdimi, sıkıntımı, sevincimi paylaşabiliyorum..ama o gidince içim acıyacak arayamıycam mutlu olcam paylaşamıycam, hevesim kursagımda kalacak..en çok bu canımı yakacak.Beklemeden bilemiyo insan ne fena bi durum olduğunu.İnsan bi garip özlüyo.. yanımda olsa sarmalamaktan boğabilirim o derece..kardeşimde gitti.sanırım kardeşimin uzun dönem olduğu için erkenden gitti.Gittiği gün sabah vedalaştım sonrada işe gittim.Önce oleyy ev bana kaldı hohoho diye sevindim ama sonra aklım başıma geldi..üzüldüm kısa değil baya uzun bi zaman yalnız başına napar ne eder diye.Akşam eve döndüğümde odamdaki masanın üzerinde en kıymetli eşyaları kolay kolay paylaşamayacağı jelleri, bakım kremleri duruyordu.Bu demek oluyorki bana bıraktı hepsini.İlk gördüğümde üzüldüm tabi içim acıdı.Onları bırakırken ''nasıl olsa uzun bi süre gidip gelmicem, evde saklasam bozulcak en iyisi ablam kullansın'' demiştir kesin.Allah yardımcıları olsun inşalah.Zor günler bizi bekliyor.

Dert bitmiyor abi..sudan çıkmış balık gibiyim.Ben böyle 5 ay bekliycem diye hayal kurarken uzun dönem çıkarsa diye ödüm kopuyor.


------
Kendime söz verdim o askerdeyken ben sabırla onu beklerken üzülmiycem, ağlamıycam, bol bol kitap okuyup yemek yapmayı öğrenicem:p ilerde aç kalmamak için.Harıl harıl ders çalışıcam okulu bitiricem.....bla bla bla

4 yorum:

Adsız dedi ki...

sadece 5 aycık sayılı gün kolay geçer ama benim için geçmeyecek eminim buna sende bir kafesteymişcesine özleyeceksin biliyorum ama ben askerden sonrasını hayal ediyorum mutlu oluyorum bende askere giderken kardeşime kredi kartımı bırakacam birazda onun dili yansın :) son söylediğim şakaydı benim olan herşey onun zaten. askerden gelince bu durum değişebilir çok azda olsa geç yazdığım ve geç okuduğum için özür dilerim. biliyorsun biraz hastayım azda olsa nazım geçer diye umuyorum seni çok seviyorum sevgilim. Gittiğimde arayacağım hergün mektup yazağım hissetmiyeceksin yokluğumu. ben askerden gelene kadar sende son yazdıklarının arkasında dur okulunu bitir bol bol kitap oku güzel yemekler yap çünkü askerden geldiğimde çok acıkmış olucam :)

KaRaMeL dedi ki...

emredersin komtanım:p

Supernaut dedi ki...

Ağlayacam şimdi :P Ya arkadaşlar hakikaten çok zor bir süreç abartıyorsunuz filan diyemeyecem, ikinize de bol bol sabır&kolay gelsin dileklerimi sunayım.

Ayrılmadan iki şeye deyinmeliyim ama, bilmiyorum 5-6 sene önceden çok şey değiştimi ama, mühendis değilseniz ve üniversite mezunuysanız uzun dönem çıkma şansı yok denecek kadar az.
İkincisi de cep telefonu askerde "tırnak arasında" yasak. Yok öyle birşey, herkesin cebinde var fazla göze sokmamak şartıyla, ilk ay eğitimdeyken dahi konuşanlar oluyor. Mektup devri kapandı bayadır :P

İnş. hayırlı biryer ve hayırlı komutanlar çıkar. Çabuk gidin çabuk gelin, zor zaman çabuk geçsin :)

KaRaMeL dedi ki...

işallah dediğin gibi olur beklediğim kadar zor olmaz..yazıcam nereye gideceği belli olunca.:)